II spotkanie Branżowego Zespołu Konsultacyjnego ds. utworzenia CK Technik

II spotkanie Branżowego Zespołu Konsultacyjnego ds. utworzenia CK Technik

Dziś przedstawiciele CK Technik spotkali się z przedsiębiorcami z branży metalowo-odlewniczej, którzy są zaangażowani w proces konsultacji związanych z utworzeniem Centrum.

W spotkaniu uczestniczył Pan Tadeusz Sayor Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, który podkreślił, iż zmiany w szkolnictwie zawodowym stają się powoli faktem, a Kielce tworząc jeden z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce starają się wyprzedzić planowane reformy.

Podczas spotkania przedstawione zostały wyniki analizy przedsiębiorstw w kontekście utworzenia CK Technik. Zaprezentowane zostały wizualizacje przyszłego Centrum wraz z programem funkcjonalnym pracowni do praktycznej nauki zawodu. Uwieńczeniem spotkania były rozmowy na temat obszarów współpracy przedsiębiorstw z branży metalowo-odlewniczej z CK Technik.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele ok. 40 największych zakładów produkcyjnych z Kielc i regionu między innymi: NSK Bearings POLSKA S.ASHL Production sp. z o. o, Delfo Polska Sp. z o. o., Aebi-Schmidt Polska Sp. z o. o., ISKRA Zakłady Precyzyjne Sp. z o. o.,  NSK Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o., KH-KIPPER SP. z o.o., UTECH TECHNICS SP. z o.o., ISKRA Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych sp. z o.   o., Odlewnia Chemar sp. z o. o., Mostostal Kielce S.A., FCKP Bytów sp. z o.o., MESKO S.A.

Jak podkreślali w dyskusji przedsiębiorcy utworzenie Centrum jest koniecznością, dlatego deklarują konsultacje i zaangażowanie w procesie jego tworzenia. Wśród poruszanych tematów ważnym obszarem było również rozpoczęcie tworzenia kierunków kształcenia w szkołach zawodowych zgodnych z obecnymi potrzebami firm min. poprzez klasy patronackie. 

Spotkanie realizowane w ramach projektu: pn.: „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś 8 – Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Poddziałanie 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU 

Europejski Fundusz społeczny