Planowane rozpoczęcie kursów wrzesień i styczeń. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe organizowane w CKZiU w Kielcach ul. Łódzka 200 mogą mieć formę dzienną, stacjonarną lub zaoczną. Długość trwania kursu wynika z minimalnej ilości godzin przewidzianych w podstawie programowej danej kwalifikacji. Uruchomienie danego kursu związane jest z zebraniem się odpowiedniej liczby chętnych (min. 15 osób).
Kwalifikacje z branży mechanicznej wyodrębnione w zawodach TECHNIK MECHANIK, MECHANIK - MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ, OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH, ŚLUSARZ, TECHNIK AUTOMATYK, TECHNIK MECHATRONIK:
MEC.03. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń
Absolwent kwalifikacji montuje, obsługuje, instaluje i uruchamiania maszyny i urządzenia przemysłowe. (Czas trwania kursu: 3 semestry)
MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających
Absolwent kwalifikacji przygotowuje konwencjonalnych i sterowanych numerycznie obrabiarki skrawające do planowanej obróbki, wykonuje obróbki na konwencjonalnych i sterowanych numerycznie obrabiarkach skrawających zgodnie z dokumentacją technologiczną.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
Absolwent kwalifikacji wykonuje, naprawia i konserwuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metodą obróbki ręcznej i maszynowej.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
Absolwent kwalifikacji organizuje i nadzoruje procesy produkcji maszyn i urządzeń.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
ELM.01. Montaż, uruchamianie i obsługiwanie układów automatyki przemysłowej
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych z zakresu montażu, uruchamiania i obsługi układów automatyki przemysłowej.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych z zakresu montowania urządzeń i systemów mechatronicznych, wykonywania rozruchu urządzeń i systemów mechatronicznych, wykonywania konserwacji urządzeń i systemów mechatronicznych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
ELM.04. Eksploatacja układów automatyki przemysłowej
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych z zakresu organizowania prac związanych z konserwacją, diagnostyką
i naprawą układów automatyki przemysłowej.
(Czas trwania kursu: 2 lub 3 semestry)
ELM.06. Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych z zakresu eksploatowania urządzeń i systemów mechatronicznych, tworzenia dokumentacji technicznej urządzeń i systemów mechatronicznych, programowania urządzeń i systemów mechatronicznych.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
Kwalifikacje z branży motoryzacyjnej wyodrębnione w zawodach MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, MECHANIK MOTOCYKLOWY, BLACHARZ SAMOCHODOWY, TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, KIEROWCA MECHANIK, TECHNIK TRANSPORTU DROGOWEGO:
MOT.01. Diagnozowanie i naprawa nadwozi pojazdów samochodowych
Absolwent kwalifikacji oceniania stan techniczny nadwozi pojazdów samochodowych, naprawia nadwozia pojazdów samochodowych, zabezpiecza antykorozyjnie nadwozia pojazdów samochodowych.
(Czas trwania kursu: 5 semestrów)
MOT.02.Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych
Absolwent kwalifikacji przeprowadza obsługę instalacji i konserwację mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych, diagnozuje stan techniczny mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych, wykonuje naprawy elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
MOT.04. Diagnozowanie, obsługa i naprawa pojazdów motocyklowych
Absolwent kwalifikacji diagnozuje, obsługuje i naprawia podzespoły i zespoły pojazdów motocyklowych.
(Czas trwania kursu: 4 semestry)
MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych
Absolwent kwalifikacji przeprowadza diagnostykę i przeglądy podzespołów samochodowych oraz wykonuje napraw pojazdów samochodowych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
Absolwent kwalifikacji przeprowadza diagnostykę stanu technicznego pojazdu samochodowego, obsługuje i naprawia pojazdy samochodowe, przeprowadza badanie techniczne pojazdu.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
TDR.01. Eksploatacja środków transportu drogowego
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do kierowania pojazdami samochodowymi w zakresie niezbędnym do uzyskania prawa jazdy kategorii B, C oraz kwalifikacji wstępnej, potrafi ocenić stanu techniczny środków transportu drogowego, wykonuje prace związane z obsługą środków transportu drogowego, wykonuje prace związane z przewozem drogowym rzeczy.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
TDR.02. Organizacja przewozu środkami transportu drogowego
Absolwent kwalifikacji planuje i organizuje prace dotyczące przewozu drogowego osób oraz ładunków, prowadzi dokumentację dotyczącą przewozu drogowego osób i ładunków, jest przygotowany do kierowania pojazdami samochodowymi w zakresie niezbędnym do uzyskania prawa jazdy kategorii C+E. Uczestnik kursu musi posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem kat. C
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
Kwalifikacje z branży przemysłu mody wyodrębnione w zawodach KRAWIEC, TECHNIK PRZEMYSŁU MODY I TECHNIK STYLISTA:
MOD.03. - Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
Absolwent kwalifikacji projektuje i wytwarza wyroby odzieżowe, dobiera materiały i dodatki do wyrobów odzieżowych, obsługiwania maszyn i urządzeń stosowane podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych. (Czas trwania kursu: 3 semestry)
MOD.11. - Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych
Absolwent kwalifikacji projektuje kolekcje odzieżowe, opracowuje dokumentację wyrobów odzieżowych, organizuje procesy wytwarzania wyrobów odzieżowych, kontroluje procesy wytwarzania wyrobów, prowadzi działania związane z marketingiem wyrobów odzieżowych.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
MOD.15. - Stylizacja ubioru i kreacja wizerunku
Absolwent kwalifikacji zajmuje się stylizowaniem sylwetki – ubioru, fryzury, makijażu i akcesoriów, doborem tematycznego ubioru, fryzury i makijażu do kreowanego wizerunku, doborem ubioru i fryzury do kształtu sylwetki, prowadzi własną działalności w zakresie stylizacji ubioru i kreacji wizerunku klienta.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
Kwalifikacje z branży ekonomiczno-administracyjnej wyodrębnione w zawodach TECHNIK ARCHIWISTA, TECHNIK ADMINISTRACJI, TECHNIK EKONOMISTA, TECHNIK RACHUNKOWOŚCI, SPRZEDAWCA, PRACOWNIK OBSŁUGI HOTELOWEJ, TECHNIK HOTELARSTWA, TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI, TECHNIK USŁUG POCZTOWYCH I FINANSOWYCH:
EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do obsługi klienta w jednostkach administracji, wykonywania prac biurowych, udzielania informacji pracownikom oraz klientom, kompletowania i porządkowania aktów prawnych w jednostce administracji, sporządzania protokołów, analiz i sprawozdań, udostępniania dokumentów klientom wewnętrznym i zewnętrznym, prowadzenia dokumentacji kadrowej pracowników, sporządzania dokumentów finansowych zgodnie
z procedurami, sporządzania dokumentów dotyczących spraw administracyjnych w jednostce administracji, przygotowania i prowadzenia postępowania administracyjnego.
(Czas trwania kursu: 5 semestrów)
EKA.02. Organizacja i prowadzenie archiwum
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do organizowania i prowadzenia archiwum, gromadzenia, przechowywania i udostępniania zasobu archiwalnego, ewidencjonowania dokumentacji aktowej, brakowania dokumentacji o czasowym okresie przechowywania, przekazywania dokumentacji do archiwum państwowego.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
EKA.03. Opracowywanie materiałów archiwalnych
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do opracowywania materiałów archiwalnych, zabezpieczania dokumentacji aktowej, technicznej i geodezyjno-kartograficznej, opracowywania dokumentacji audiowizualnej, gromadzenia dokumentacji na nośnikach elektronicznych.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do stosowania przepisów prawa w prowadzeniu działalności, prowadzenia dokumentacji biurowej i magazynowej, prowadzenia dokumentacji procesu sprzedaży, gospodarowania rzeczowymi składnikami majątku, sporządzania biznesplanu.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do prowadzenia rekrutacji i selekcjonowania kandydatów do pracy, sporządzania dokumentacji kadrowej, prowadzenia spraw związanych ze świadczeniami socjalnymi, rozliczania wynagrodzeń i składek pobieranych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, prowadzenia analizy zatrudnienia i wynagrodzeń, prowadzenia ewidencji podatkowych i rozliczeń podatkowych, prowadzenia rozliczeń finansowych
z kontrahentami i podmiotami rynku finansowego.
(Czas trwania kursu: 2 lub 3 semestry)
EKA.07. Prowadzenie rachunkowości
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do organizowania i prowadzenia rachunkowości jednostek organizacyjnych, ewidencjonowania operacji gospodarczych, przeprowadza inwentaryzacji i rozliczania jej wyników, wyceniania składników aktywów i pasywów, ustalania wyniku finansowego, sporządzania jednostkowych sprawozdań finansowych, prowadzenia analizy finansowej.
(Czas trwania kursu: 2 lub 3 semestry)
EKA.08. Świadczenie usług pocztowych i finansowych oraz wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do świadczenie usług pocztowych i finansowych oraz wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych, przyjmowania, doręczania i wydawania przesyłek pocztowych, prowadzenia promocji i aktywnej sprzedaży towarów i usług świadczonych przez operatora pocztowego, realizowania obrotu przekazowego, gotówkowego i bezgotówkowego, realizowania usług bankowych, wykonywania zadań rozdzielczych, wykonywania zadań ekspedycyjnych. (Czas trwania kursu: 2 semestry)
HAN.01. Prowadzenie sprzedaży
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży. (Czas trwania kursu: 3 semestry)
HAN.02. Prowadzenie działań handlowych
Absolwent kursu jest przygotowany do planowania działań sprzedażowych i monitorowanie ich efektów, organizowania i prowadzenia działań handlowych, aktywnej komunikacji z klientem biznesowym. (Czas trwania kursu: 2 semestry)
HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, utrzymywania czystości i porządku w obiekcie, przygotowywania i podawania śniadań, organizowania usług dodatkowych w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie;
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
HGT.06. Realizacja usług w recepcji
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do obsługi gości w recepcji oraz prowadzenia innych usług w recepcji hotelowej.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
HGT.07. Przygotowanie imprez i usług turystycznych
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do organizacji imprez i usług turystycznych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
HGT.08. Obsługa klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do obsługi klienta oraz rozliczanie imprez i usług turystycznych, prowadzenia informacji turystycznej.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
Kwalifikacje z branży opiekuńczo-socjalnej wyodrębnione w zawodach OPIEKUN OSOBY STARSZEJ, OPIEKUN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ, OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA, ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ,
SPO.01. Udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej
Absolwent kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej, planowania, wraz z osobą niepełnosprawną lub jej rodziną, kompleksowego wsparcia, świadczenia opieki i wsparcia w zakresie samodzielnego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej, wsparcia osoby niepełnosprawnej w utrzymaniu lub podejmowaniu aktywności społecznej i zawodowej, udzielania pomocy osobie niepełnosprawnej w korzystaniu z różnych form kompleksowej rehabilitacji. Wymagane wykształcenie średnie lub średnie branżowe.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
SPO.02. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do wykonywania zadań zawodowych w zakresie świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej, ustalenia i klasyfikowania problemów opiekuńczych i potrzeb osoby starszej, diagnozowania zasobów i możliwości środowiska lokalnego, rodzinnego
i instytucjonalnego w stworzeniu sieci wsparcia osoby starszej, dobierania odpowiednich metod i technik, zapewniających kompleksową opiekę osobie starszej, mobilizowania osoby starszej do aktywności.
(Czas trwania kursu: 4 semestry)
SPO.03. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej
Absolwent kwalifikacji przygotowany jest do pracy w domu pomocy społecznej, świadczy usługi opiekuńczo-wspierające osobie podopiecznej, diagnozuje stanu biopsychospołeczny osoby podopiecznej, zapewnia opiekę , utrzymuje sprawności osoby podopiecznej i aktywizuje ją do samodzielności życiowej.
(Czas trwania kursu: 4 semestry)
SPO.05. Świadczenie usług opiekuńczych
Absolwent kwalifikacji kształcącej w zawodzie opiekunka środowiskowa powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie świadczenia usług opiekuńczych, organizowania opieki oraz wsparcia społecznego osobie podopiecznej, sprawowania opieki nad osobą podopieczną
w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego i higieny osobistej, pomagania osobie podopiecznej w czynnościach dnia codziennego, motywowania osoby podopiecznej do samodzielności oraz aktywności intelektualnej, fizycznej i społecznej. Wymagane wykształcenie średnie lub średnie branżowe.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
Kwalifikacje z branży logistyczno-spedycyjnej wyodrębnione w zawodach MAGAZYNIER-LOGISTYK, TECHNIK LOGISTYK, TECHNIK SPEDYTOR,
SPL.01. Obsługa magazynów
Absolwent kwalifikacji w zawodzie magazynier-logistyk jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie obsługa magazynów, przyjmowania, przechowywania i wydawania towarów, monitorowania poziomu i stanu zapasów, obsługiwania programów magazynowych, prowadzenia dokumentacji magazynowej, monitorowania procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
SPL.04. Organizacja transportu
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do pracy w jednostkach związanych z planowaniem i organizacją procesów transportowych oraz przygotowaniem dokumentowania procesów transportowych. Miejscem pracy absolwenta kwalifikacji mogą być centra logistyczne, bazy transportowe oraz firmy pośredniczące w przewozie materiałów.
(Czas trwania kursu: 2 lub 3 semestry)
SPL.05. Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów
Absolwent kwalifikacji w zawodzie technik spedytor jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z organizacją transportu oraz obsługą klientów i kontrahentów, planowania, organizowania i dokumentowania procesów transportowych, prowadzenia dokumentacji dotyczącej rozliczeń z klientami i kontrahentami krajowymi oraz zagranicznymi, wykonywania prac związanych z monitorowaniem przebiegu procesu transportowo-spedycyjnego.
(Czas trwania kursu: 5 semestry)
Kwalifikacje z branży IT wyodrębnione w zawodach TECHNIK INFORMATYK, TECHNIK PROGRAMISTA, TECHNIK TELEINFORMATYK.
INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
Absolwent kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie technik informatyk jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych z zakresu administracja
i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych. Potrafi przygotować do pracy system komputerowy
i urządzenia peryferyjne, administruje systemami operacyjnymi, serwisuje i naprawia urządzenia techniki komputerowej, przygotowuje i eksploatuje lokalne sieci komputerowe.
(Czas trwania kursu: 4 semestry)
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych Absolwent kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie technik programista jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z tworzeniem i administrowaniem stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych, programowania aplikacji internetowych oraz tworzenia i administrowania systemami zarządzania treścią.
(Czas trwania kursu: 2 lub 3 semestry)
INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji
Absolwent kwalifikacji Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji jest przygotowany do projektowania, programowania i testowania zaawansowanych aplikacji webowych i desktopowych, oraz projektowania, programowania i testowania aplikacji mobilnych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
INF.07. Montaż i konfiguracja lokalnych sieci komputerowych oraz administrowanie systemami operacyjnymi
Absolwent kwalifikacji wdraża i eksploatuje systemy komputerowe, montuje okablowanie strukturalne lokalnych sieci komputerowych, instaluje i konfiguruje urządzenia sieci lokalnej, wdraża i eksploatuje sieciowe systemy operacyjne wraz z usługami lokalizowania i usuwania awarii w sieciach lokalnych.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
INF.08. Eksploatacja i konfiguracja oraz administrowanie sieciami rozległymi:
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do montowania i konfigurowania sieci komutacyjnych, wdrażania i utrzymania abonenckich systemów głosowych, montowania torów transmisyjnych sieci, instalowania i konfigurowania urządzeń sieci, administrowania i diagnozowania sieci rozległych, wdrażania
i eksploatowania systemów transmisji danych.
(Czas trwania kursu: 2 lub 3 semestry)
FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych
Absolwent kwalifikacji jest przygotowany do przeprowadzenia diagnozy kosmetycznej, wykonywania zabiegów pielęgnacji i upiększających, udzielania porad kosmetycznych, organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.
(Czas trwania kursu: 5 semestrów)
OGR.01.Wykonywanie kompozycji florystycznych
Absolwent kwalifikacji w zawodzie florysta jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie wykonywanie kompozycji florystycznych, projektowania i wykonywania dekoracji roślinnych, aranżowania wnętrz i otwartej przestrzeni roślinami i kompozycjami roślinnymi.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
BUD.09. Wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych
Absolwent kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie technik inżynierii sanitarnej jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych polegających na wykonywaniu robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych, wykonywania robót przygotowawczych związanych
z budową sieci komunalnych oraz montażem instalacji sanitarnych, wykonywania robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych oraz sieci i węzłów ciepłowniczych, wykonywania montażu instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych
i klimatyzacyjnych, wykonywania robót związanych z konserwacją, remontem i modernizacją sieci oraz instalacji sanitarnych.
(Czas trwania kursu: 3 semestry)
BUD.20. Organizacja robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych
Absolwent kwalifikacji organizowania i wykonywania robót przygotowawczych związanych z budową sieci oraz montażem instalacji sanitarnych posiada kwalifikacje do organizowania i wykonywania robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i grzewczych, organizowania
i wykonywania robót związanych z montażem instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, organizowania i wykonywania robót związanych z eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych.
(Czas trwania kursu: 2 semestry)
Dokumenty do pobrania: