W dniu 25 kwietnia 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach odbyła się Wojewódzka Konferencja „e-Technologie [malpka] ksztalcenie_zawodowe [kropka] com (e-Technologie[at]ksztalcenie_zawodowe[dot]com)”. Organizatorem Konferencji był Pan Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, a współorganizatorami byli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach.
Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego.
Spotkanie otworzył Pan Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, który powitał zgromadzonych gości oraz zwrócił szczególną uwagę na znaczenie wykorzystania nowych technologii w procesie kształcenia. Dodał, że nowoczesne technologie to wyzwania, z którymi nauczyciele muszą sobie poradzić w codziennej pracy z młodzieżą. Zaznaczył, że coraz bardziej wkraczająca w nasze życie sztuczna inteligencja może przynieść wiele korzyści w różnych obszarach codziennego funkcjonowania, a także w edukacji młodego pokolenia.
Obecny na Konferencji Pan Krzysztof Słoń Senator Rzeczypospolitej Polskiej zwrócił uwagę na zasadność podjętej inicjatywy, która służyć będzie dyrektorom i nauczycielom szkół ponadpodstawowych do wdrażania nowoczesnych technologii w swoich szkołach oraz nawiązania kontaktów z pracodawcami.
W spotkaniu uczestniczyli: Pani Katarzyna Nowacka Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Pan Piotr Łojek Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, który reprezentował Pana Bogdana Wentę Prezydenta Miasta Kielce, Pani Beata Niziołek Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach, Pani Ilona Calicka Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach, Pan Jarosław Grabka Prezes Firmy Perfectus Plus oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół z województwa świętokrzyskiego.
Podczas Konferencji zaproszeni prelegenci podzielili się z uczestnikami wiedzą m.in. na temat zielonej energii, nauki programowania z wykorzystaniem robotyki oraz zaprezentowali przykłady wdrażania nowoczesnych technologii w kształceniu w wybranych zawodach. Spotkanie było okazją do polemiki na interesujące uczestników tematy, a także stwarzało możliwość do poszerzenia własnych horyzontów i nawiązania kontaktów z pracodawcami.
Organizatorzy Konferencji dziękują prelegentom: Pani Magdalenie Słomie nauczycielce V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach, Panu Bartoszowi Prońko kierownikowi szkolenia praktycznego i doradztwa zawodowego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach, Panu Mariuszowi Nowakowi nauczycielowi w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, Panu Grzegorzowi Misiowcowi nauczycielowi Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach, Pani Justynie Podyma-Mesek doradcy energetycznemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz firmom: Aktin, Perfectus Plus, Fronius Polska, PTH Pneumatic Complex, WWTECH, Grupie Mac Edukacja oraz MAKRO Cash&Carry.
Podczas Konferencji dokonano podsumowania Konkursu Filmowo – Zawodowego „Kim będę w przyszłości?”, którego organizatorem był Pan Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty. Konkurs był skierowany do młodych, kreatywnych ludzi, którzy właśnie stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, a dodatkowo interesują się produkcją filmową.
https://radiokielce.pl/1042398/nowoczesne-technologie-stwarzaja-szkolom-nowe-mozliwosci-ksztalcenia/